• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: حذف فایلهایی که پسوندهای آنها در یک فایلtxt موجود است
حالت موضوعی
سلام آقای منصوری عزیز دوست سرباز سایبری امام زمانی خودم؟

امیدوارم که حالتون خوب باشه !

اینبار یک زحمت دیگه ای براتون دارم که امید وارم که مثل همیشه کمکم کنین:

شرح ماجرا بصورت روان :

این برنامه کام یا مهدی که نوشتیم ؛ یکسری پسوند های مشخصی و محدودی برای خذف ویروسها الالخصوص ویروسهای هوشمند داره که امروزه پسوند های اونها کشف شده و براحتی بطور کامل پاکشون می کنه اما ممکنه فردا پسوند های جدید بکار ببرند که دیگه این نرم افزار نتواند آنها را حذف کند و عملا کاراییش را دربرابر اینگونه ویروسها از دست بده!!!!

مستحضر هستید که برنامه کام یا مهدی با هدف ساخت یک برنامه تخصصی برای مقابلۀ تخصصی با برنامه های تروریست هوشمند سایبری برای مراکز فوق امنیتی و استراتژیک طراحی و ساخته شده و تنها یک آنتی ویروس معمولی برای حافظه های فلش یو اس بی نیست چرا که در آنصورت ساخت این نرم افزار تکرار مکررات بوده و کاملا بی ارزش و بی فایده خواهد بود !!!

برای مقابله با این تهدید تنها راهی که میشود استفاده کرد اینکه پسوند های جدید را با روش آپدیت کردن به نرم افزار اظافه کنیم و بشناسونیم تا بتواند آنها را شناسایی و حذف کند.

و حالا طرح سوال اصلی :

آیا میشود بچ فایلی را ساخت که پسوند فایل هایی را که می خواهیم آنها را حذف کند از داخل یک فایل txt بگیرد.

یعنی ما یک فایل txt را بسازیم که داخل آن یکسری پسوند هایی مثل exe,dll,com,sys,و... را داخلش بنویسیم و وقتی این bat فایل را بخواهیم اجرا کنیم ، ابتدا رجوع کند به داخل این فایل txt و فایل هایی را از داخل فلش G حذف کند که پسوندشان در داخل این فایل txt وجود داشته باشد.

اگر این برنامه را نشه با بچ فایل نوشت ؛ آیا می شود با ویژوال بیسیک 6 نوشت؟

فقط تو رو خدا همه تلاشتون را بکنید !

منتظر جوابتون هستم.

پاسخ
سلام
حال شما؟
بچ فایل رو فراموش کن !
دستورهای ms dos رو میتونی در وی بی با دستور shell اجرا کنی
چرا بیاییم بچ فایل بسازیم !
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
امین جان عزیز سلام تا حالا کسی بشما گفته که خیلی آقایی ؟

برای چندمین باره که اعتراف می کنم ؛ البته با افتخار هر چه تمام که خیلی به دوستی با شما افتخار می کنم. من از ته دل گفتم ایشالله که بر دل هم بنشیند.

با درود و سپاس فراوان به شما.

Ok گرفتم ، راست میگی باید بچ فایل و فراموش بکنم.
راستش بخاطر اینکه بچ فایلها توی حذف فایلها حتی سوپرهایدن ها خیلی قوی عمل میکنند احساس کردم که با بچ فایل باشه بهتر و مطمئن تره و دلیل خاص دیگه ای نداشتم .

ولی در کل برنامه ای که مد نظر منه اینه که یک برنامه ای که بتواند پسوند هایی که داخل یک فایل txt یا هر فایل دیگه ای قرار داده شده اند را شناسایی و آنها را از داخل فلش حذف کند.

برای مثال برنامه زا 2 جزء ساخته شده

جزء اول که عملگر است که پسوند های موجود در دستابیس را فراخوانی کرده و آنها را از داخل فلش مورد نظر حذف می کند

جزء دوم که همان دیتابیس است که حاوی پسوند های مورد نظر ما هستند و عملگر با توجه به پسوند های موجود در داخل آن اقدام به حذف همان فایلها با همان پسوند ها از داخل فلش مورد نظر منماید.

پاسخ
ساختار فایل های اجرای تو سیستم عامل به چند پسوند بیشت نیستن پسوند جدیدی که ارائه نمیشه که شما بخواهید اپدیت کنید.
میتونید برای برنامتون یه دیتابیس تعریف کنید یا اتوماتیک اپدیت !
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
سلام
درسته ساختار فایلهای اجرایی تو سیستم عمل به چند پسوند بیشتر نخواهد بود اما :

برخی از ویروسهای بسیار پیشرفته برای اینکه خودشون را تکثیر کنند از روشهای خیلی خیلی پیچیده که عقل هیچ جن کامپیوتری هم به اون نمی رسه استفاده می کنند.

واقعیتش اصلا دوست نداشتم مثال بزنم ولی ظاهرا چاره ای نیست و لطفاً بیش از این از من توضیح نخواهید چون موجب می شیم که دیگران به نحوه برنامه ریزی و پاک شدن فایل ها ی کام یا مهدی پی ببرند و ممکنه برای کام یا مهدی مشکل پیش بیاد!!!!

مثال : پسوند lnk (شورتکات)که در حال حاضر جزء وخیم ترین حفره های امنیتی سیستم عامل بحساب میاد و خیلی از پسوند های دیگر که دیگر از توضیحشون شرمندم.

منظور خواستم یه توضیح مختصر را ارائه کنم که چرا بدنبال حالت دیتابیسی و آپدیت شدن برای این برنامه کام یا مهدی هستم که انشاالله شما بنده را کمک خواهید کرد.

خوب از اینا بگذریم : تونستید یک راه حل خوب براش پیدا کنید که برنامه عملگر برای اینکه پسوند های مورد نظر ما را از داخل فلش حذف کنه به دیتابیسش رجوع کنه و اگر فلان پسوند داخل دیتابیس بود حذف کنه؟

البته سعی کنید که در عین حال که برنامه کارا باشه ساده هم باشه تا مشکلی برای فهم من پیش نیاد.

با احترام و تشکر.

لینک دانلود برنامه امنیت USB کام یا مهدی
COME YA MAHDI 2014 USB Security System
[عکس: cv.gif]

پاسخ
اگر نگاه کنید ویروس استاک نت بصورت انپک شده در فروم قرار دادم البته کلمه ویروس اشتباه یه چیز مثل بوت کیته !
شما برنامتون به هر نحو بنویسید برنامه شما Deompiler میشه به هر نحو موارد امنیتی هم رعایت کنید ولی تقریبا میشه بصورت کامل هر برنامه ای رو انالیز کرد پس شما چیزی رو نمیتونید مخفی کنید .
شما با کنترل filelistbox میتونید لیست فایل های ادرس مشخص شده رو ببینید و میتونید فایلهای مخفی هم ببینید .
با خصلت File1.Pattern = "*.exe" میتونید پسوند لیست فایل های که مشخص کردید رو وارد کنید که به نمایش داده شوند.
و بعد میتونی دیلیت کنی گذارش بگیری و ... در سورس ها که خواسته بودید همچین چیزی بود رجوع کنید به پست ها
تو همین فروم بچرخ کدهای که گذاشتم ببین به جوابت میرسی
تلاش کن
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
سلام آره راست میگی اون سورس برنامه usb blocker را که به من داده بودی را یادم اومد .من حتی با افزایش تعداد انواع فایل های File1.Pattern = "*.exe" هم اونا رو نشون داد و هم همون ها را بلاک کرد.

اما من اون چیزی را که فکرش را کردم هنوز پیدا نکردم و در ضمن من قبلا فروم شما را زیر و رو کردم هم درمورد ویروس ها و استاکس نت و هم در مورد برنامه های ویژوال بیسیک6 و همچنین سایتهای مشابهی که سورس های آزمایشی آماده می گزارن ولی چیزی که بتونه کارم را راه بیندازه نتونستم پیدا کنم. به همین خاطر بازم دست به دامن شما شدم ؛ چون احساس می کردم دفعۀ پیش شمارا خیلی اذیت کردم و روم نمی شد دوباره مزاحمتون بسم. اصلا خود نیازم به این برنامه به کنار راستش خیلی کنجکاو شدم که چی طور برنامه ای میتونه با رجوع به داخل یک دیتابیس ، پسوند هایی را از داخل فلشی حذف کنه که در داخل دیتابیس نشته شده کار کنه؟ چون خیلی قبلا ها توی یکی از وبلاگها یک برنامه ای با این خصوصیت بصورت بچ فایل گذاشته بودن که دستوراتش را از یک فایل txt بارگذاری می کرد!!!!
در مورد اینکه هر برنامه ای را می شه باز کرد و آنالیزش کرد و فهمید که چطور کار می کنه و کام یا مهدی هم از این مستثنا نیست حق با شما است ولی چون این برنامه تر و خشک را باهم می سوزونه براش فرقی نمی کنه شاید کمتر ویروس نویسی می تونه از سد کام یا مهدی عبور کنه و اونهم زمانی که از یک پسوند های من درآوردی استفاده کنه که ما ازش بی خبر باشیم !!! و من به همین دلیل بزرگی است که بدنبال این برنامه هستم!!

من اون طوری که خودم خودم ومیشناسم احساس می کنم که آدم خیلی سخت کوشی هستم ولی در جایی که تجربه ام خیلی کم باشه مطمئناً دستم بسته می شه تا اینکه یک دوست با تجربه ای ازم حمایت کنه!! پس ازم حمایت کنین!!!

با تقدیم احترام و تشکر

پاسخ
بدی حرفت اینه گیر داردی به چند دستور بچ فایل !
که راحت میشه این دستورات همشو از کار انداخت.
توضیح دادم که اونجا که پسوند فایلها رو میدیم
با دستور open به فایل txt رو باز کن و ازش بخون !
دیگه خود دانی
با دستور زیر میتونیم یه فایل txt رو بخونیم و به نمایش بدیم.

کد:
Private Sub Form_Load()
MsgBox FileText("c:\parsicoders.txt")
End Sub

Function FileText(filename$) As String
Dim handle As Integer
handle = FreeFile
Open filename$ For Input As #handle
FileText = Input$(LOF(handle), handle)
Close #handle
End Function
گروه دور همی پارسی کدرز