• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 23 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: مسیر فایل
حالت موضوعی
سلام من یه فایل اکسس ایجاد کردم با استفاده از ابزار دیتا و چند تکست باکس ارتباط با اکسس و وی بی رو بر قرار کردم مشکلم اینه که ویژوال بیسیک فایل اکسس رو فقط از همون مسیر میخونه و اگه توی یه سیستم دیگه ببرم که مسیرش متفاوت باشه جواب نمیده لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون

پاسخ
(07-25-2011، 04:25 PM)یاسر نوشته: سلام من یه فایل اکسس ایجاد کردم با استفاده از ابزار دیتا و چند تکست باکس ارتباط با اکسس و وی بی رو بر قرار کردم مشکلم اینه که ویژوال بیسیک فایل اکسس رو فقط از همون مسیر میخونه و اگه توی یه سیستم دیگه ببرم که مسیرش متفاوت باشه جواب نمیده لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون

یاسر جون فایل اکسس را کنار فایل اجرایی قرار بده و برای اینکه ادرس را بدست بیاری از دستور
کد:
a= App.Path
استفاده کن

پاسخ
همینجور که دوست عزیز گفت از app.path استفاده کن
مسیر خود برنامه رو بدست میاره بعد فایل دیتابیست رو کنارش بزار
همین !
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
سلام دوستان
من یه برنامه نویس تازه کارم
ببخشید میشه یکم توضیح بدین
و کد کامل رو بذارین
خیلی ممنون

پاسخ
msgbox app.path

بزن مسیر بهت میده

چیز خاصی نیت که بگم ادرس دیتابیس هم + app.path کن
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
اگه App.path رو وارد کنی مسیری که برنامه ی تو داره تو اون اجرا می شه رو بهت می ده.

حال اگه می خوای در کار با دیتابیس دچار مشکل نشی باید با کدنویسی باید قسمت DatabaseName رو تغییر بدی.

اگه تو قسمت Load فرم کد زیر رو وارد کنی، دیگه دچار مشکل نمی شی چون برنامه مسیر فایل جاری رو برمی گردونه و دیتابیس تو اگه کنار فایل اصلی باشه بدون هیچ مشکلی اجرا می شه.

کد کامل:

کد:
Option Explicit
Private Sub Form_Load()
Data1.DatabaseName = App.Path & "\List.mdb"
End Sub
:::::::::::::::::::::::::   دیگه میرم ...   :::::::::::::::::::::::::

پاسخ