• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 208 رای - 1.77 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: سورس کد باز کردن پوشه از طریق ویندوز اکسپلور
حالت موضوعی
سورس زیر که با پایتون نوشته شده است بدون نیاز به دستور شل میتونید یک فولدر رو باز کنید.

english:
کد:
Open folder in Windows Explorer
Like many tasks in Python, it's very succinct - so short it barely deserves to be a snippet. Advantages: Opens window on top (in focus); no cmd.exe window is opened **New to Python 2.4 SOURCE

کد:
import subprocess
subprocess.Popen('explorer "C:\parsicoders"')
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
سلام به دوستهای خوب و عزیزم
من یه مشکل بزرگی دارم که می خواهم هرچه سریعتر بهم کمک کنید تا اونو برطرف کنک که اگه این لطف را در حقم کنیدیه عمر دعاتون می کنم و از صواب این کارم شریک می کنم.
سوالم اینه :
من دنبال یک برنامه اجرائی یا کد آماده اون هستم که بتونم با اجرای اون فلش / مموری یو اسبی مورد نظرم که برای مثال کامپیوتر خودش اسم (H) را گذاشته را با هاش بازکنم.
البته من تو برنامه ام 8 تا نام فلش را از F تا M را تعریف کرده ام که می خواهم اگر هر کدوم از گزینه ها را انتخاب شد فایل اجرائی مربوط به آن عمل کرده و فلش مورد نظر (هم نام) را باز کند
مثال :
اگر روی حرف M کلیک کرد فایل اجرئی M فعال شود و در نتیجه فلشی که کامپیوتر نام M را گذاشته را باز کند.
البته اگه بتونید یک کد را بنویسید من خودم بقیه شون را با عوض کردن حروف مقصد درست می کنم
می دونم که خیلی اذیت می کشید ولی خواهش میکنم هر چه سریعتر جوابمو بدین
پیشاپیش از لطفتون تشکر می کنم

پاسخ
سلام
خوش امدید به فروم
خیلی اسونه با چه زبانی میخواهید ؟
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
علیک السلام
ببخشید که دیر جوابتونو دادم فکر کردم تا شما بخواین جوابمو بدین یه یکی دو روزی طول می کشه ، ولی از بابت جوابتون ممنونم .
حالا که این طور شد ازتون اجازه می خواهم که کل ماجرا را شرح دهم !
موضوع از این قراره که من فوق دیپلم برق خوندم و از کامپیوتر بصورت برنامه نویسی چیزی سر در نمیارم تنها برنامه ای که ازش سر در می آورم اونم دستو پا شکسته بچ فایل هان !
تقریبا دو سال پیش من که از هجوم انواع اقسام ویروسها و کرم ها و به طبع آن از کار افتادن دائم کامپیوترم ذلّه شدم تصمیم گرفتم با بچ فایل ها یه برنامه ای درست کنم که صد در صد ویروسهای فلش ها را از بین ببرد که دستور یکی از فلش ها اینه:
cls
cd\
del h:\*.exe /s /a /q /f
del h:\*.dll /s /a /q /f
del h:\*.inf /s /a /q /f
del h:\*.com /s /a /q /f
del h:\*.sys /s /a /q /f
del h:\*.ocx /s /a /q /f
del h:\*.pry /s /a /q /f
del h:\*.ovl /s /a /q /f
که خدارا شکر تونستم با کمک گرفتن از این برنامه این مشکل را حل کنم بعدا که دیدم این برنامه اینقدر کاربردیه تصمیم گرفتم با خلق یک محیط گرافیکی با استفاده از برنامه های ساخت اتوران ، همین برنامه ها را بصورت یک محیط کاربر پسند در بیاورم که همه از این استفاده کنند و مشکلشون حل بشه که نسخه دوم اون را با نام (یا مهدی (YA MAHDI 2011 Memory Application Remover)) البته یک امکانات دیگری که قرار دادم این بود که با کمک یکی از اساتید گلی مثل شما یک برنامه اتوران بلاکر قرار دادم که با فعال کردن آن اتوران ویندوز و سیدی رام را غیر فعال میکنه که نقش مهمی در جلوگیری از ورود اتوماتیک ویروسها ایفا می کنه !
طرز استفاده از این بر نامه هم به این ترتیب بود که اول پس از نصب ،برنامه اتوران بلاکر را فعال کرده و اتوران ویندوز را غیر فعال می کنیم سپس از مای کامپیوتر نام کوچک فلش را خوانده و در برنامه یا مهدی بر روی آیکون فلش هم نامش کلیک کرده که باعث اجرای بچ فایل مربوطه اش می شد و بدین ترتیب تمام ویروسها و فایلهای زمینه اش را پاک می کردم.
که نظر سنجی ها از استفاده حدود 35 کاربر این را ابراز کرده اند که این نرم افزار ناجی ماشده است !
حالا در نسخه 2012 تکمیلی آن می خوام کاری بکنیم که وقتی خط به خط بچ فایل اجرا شد و ویروسها پاک شدند اتوماتیک فلش باز بشه تا هم کار کردن باهاش آسونتر بشه و هم کارهای اضافی و وقت طلف کردن جهت باز کرده فلش از مای کامپیوتر از بین بره !
اگه در حقم بزرگی کنید و همه اون 8 تا آیتم (Flash F , G, H, I , J , K , L , M) با نام برای مثال بعنوان یک نمونه H . exe را و همینطور بقیه را آماده درست کنین از شما خیلی ممنون می شم .
باز هم ازتون ممنونم امیدوارم که به هم کمک کنین !
اگه این نسخه آماده شد قول می دهم برای شما هم بفرستم که مطمئنم ازش خوشتون میاد .
راستی زبانش برام فرقی نمیکنه فقط کار کنه برام بسه !
ببخشید یادم رفت این را هم عرض کنم که در نسخه 2012 که کار کردم یک امکانات جدید مثل گجِت را هم با کمک خدا خلق کردم که برنامه با استارت آپ خودش بالا می آید و در بالا صفحه دکستاب بصورت خیلی شکیل و کوچک و جموجور قرار می گیره که نه نیاز به اجرای دستی باشه و نه دست و پای کار بر را بگیره و مزاحمش بشه که اگه شما هم کمکم کنین تا این امکانات را هم برایش قرار بدیم مطمئناً یک نرم افزار خوب و کاربردی تبدیل می شه که مشکل خیلی از بنده های خدا را حل می کنه. انشالله

پاسخ
سلام
برا پیدا کردن درایور فلش با getDrive Type میتونید
با کد زیر که نوشتم در ویژوال بیسیک میتونید درایو فلش رو اتومات پیدا کرده و حتی لیست کنید

کد:
'CODER : Www.ParsiCoders.com By Amin Mansouri

Private Declare Function GetDriveType Lib "kernel32.dll" Alias "GetDriveTypeA" _
(ByVal nDrive As String) As Long

Const DRIVE_CDROM = 5

Const DRIVE_FIXED = 3

Const DRIVE_RAMDISK = 6

Const DRIVE_REMOTE = 4

Const DRIVE_REMOVABLE = 2

Private Sub Command1_Click()
FindRemovable
End Sub

Private Sub FindRemovable()
Dim drivetype As Long ' receives the drive type
For I = O To Drive1.ListCount
drivetype = GetDriveType(Drive1.List(I)) ' determine which kind of drive this is
If drivetype = DRIVE_REMOVABLE Then List1.AddItem (Drive1.List(I))
Next
End Sub

و این دستور بچ فایلی که استفاده کرددی اگر خوب در درایو فلش (روت ) فایلهای eXE باشه اونم پاک میکنه
بهتر نیست فایل اتوران درایو رو پیدا کنید و دستی مسیر ویروس رو پیدا کنید و حذف ؟
واضح تر بگید براتون مینیویسم و پروژه رو کامل تر کنم
به امید دیدار
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
سلام دوست عزیزم آقای امین منصوری
از بابت اینکه لطف می کنی به من کمک می کنی از شما خیلی ممنونم. و از بابت متن طولانیم عذر می خوام.
این حرف شما کاملا درسته که اگه فایل اجرائی کاربردی سالم هم در فلش باشه ، با اجرای این بچ فایل پاک میشه ؛ اما من در راهنمای استفاده از این نرم افزار این مطلب را هشدار و راه چاره و مقابله آنرا هم گفتم که 2 راه در کل وجود دارد
1) یاپسوند برنامه را از exe به txt یا jpg بصورت دستی عوض کنیم و در موقع نیاز آنرا دوباره به اول برگردونیم .
2) یا با برنامه Zip خود ویندوز فشرده کرده و به این ترتیب پسوندش را تغییر بدیم و در موقع نیاز از حالت Zip در آوریم .
البته هزینه و اطمینان و سهولت و صرف وقت برای انجام هرکدام از دو روش بالا بمراتب از آلوده شدن سیستم و ریکاور کردن سیستم کمتر و ساده تر است و قابل اطمینان تر ؛ تا برسد سیستم آلوده شده و امنیتش زیر سوال رود.فکر کنم دلیل قانع کننده ایست .
و ما توضیح داده ایم که این نرم افزار برای کاربرد های فوق امنیتی طراحی شده است که کاربران هیچ گونه ریسکی را برای آلوده شدن سیستمهای خود نمی پذیرند . ضمن اینکه حتی دیده شده بعضی از آنتی ویروسهای مطرح هم گاهی از روی اشتباه بعضی از برنامه های سالم را هم پاک میکنند!
یه درخواست بزرگی هم از شما دارم و اون اینه که بزرگی کنید و این مشکل را از ریشه حل کنید و یه درخواست دیگه :
الان که میخوام این درخواست و بگم واقعیتش دارم خجالت میکشم و شاید بگید که چقدر آدم پر رو و پر توقعی هستم !
می دونم که شما خیلی وقت ندارید اما واقعیتش من اصلاً تو عمرم ویژوال بیسیک کار نکردم الان هم که پاسخ شما را خوندم واقعیت هنگ کردم ! بخاطر همین اگه لطف کنین خودتون برنامه را بنویسید (آماده قابل اجراء و استفاده)و برام ایمیل کنین ازتون ممنون می شم .
شرح کلی مسئله :
در برنامه ای که من با استفاده از برنامه اتوران طراحی کرده ام ، 8 آیکون فلش را قرار داده ام که در زیر هرکدام نام کوچک آیکونها به ترتیب از F تا M نوشته شده که به هر کدام از این آیکون ها آدرس اجرای بچ فایل مربوطه اش جهت اجرا داده شده که در صورتی که هر کدام از این آیکون ها کلیک شود ؛ بچ فایل مربوطه اش اجرا خواهد شد که باعث حذف ویروسهای موجود در فلش می شود.

خوب تا اینجای کار که فکر کنم متوجه منظورم شدید .

حالا اون چیزی را که می خواهم ساخته بشود (اضافه شود) اینه که پس از اینکه روی آیکون مورد نظر کلیک شد و فایلهای با پسوندهای بالا از روی فلش پاک شدند ، نرم افزار خودش فلش (محتویات فلش) را بصورت اتوماتیک باز کنه تا کاربر مجبور نباشه دوباره بره به My Computer و از اونجا فلش را باز کنه که باعث خستگی و انجام کار اضافه نشود.
البته این کار برای ما که شاید روزانه حداکثر دو سه بار از فلش استفاده می کنیم سخت نیست، اما تصور کنید یک کافی نت یا یک دفتر فنی که روزانه چند صد نفر مراجعه کننده دارد این کار (باز کردن دستی فلش از مای کامپیوتر بعد از اتمام کار نرم افزار یا مهدی فعلی) چقد سخت و ملال آور می شود.
فقط حتماً باید تمام پسوند های بالا را حذف کند یعنی (EXE , DLL , INF , COM, ,SYS, OCX, Pry, Ovl , Lnk) .لطفاً

که الان فکر می کنم منظورم را بطور کامل بیان کردم !
شما ایمیل من را دارید یا براتون بنویسم ؟
از شما بی نهایت سپاس گذارم.

عذر می خوام دوباره یادم رفت یه مطلبی را هم خدمت تون عرض کنم اینکه لطفاًدر ساخت برنامه تون چند تا نکته را هم قرار بدین:
1) هر فایل اجرایی ساخته شده منحصر به یکی از اسامی فلش ها باشه (F.exe , G.exe , H.exe , I.exe , j.exe , K.exe , L.exe , M.exe)
2) اگه قراره آیکون برای برنامه قرار بدین ؛ برام اطلاع بدین تا برای شما آیکون برنامه را ایمیل کنم.
3) نام برنامه به هنگام فعالیت (پاک کردن ویروسها )با نام YA MAHDI Memory Application Remover
4) برنامه پس از کلیک شدن و اجرا شدن دارای فرم بزرگ و پیچیده نباشد . و فرم در گوشه راست بالا قرار بگیرد .
البته پیشاپیش از شما عذر می خواهم که در مقابل لطف شما شرط هم قرار می دهم که امیدوارم به بزرگی خودتون بنده را عفو بفرمایید .
من تا به امروز برای ساخت این برنامه و افزایش کیفیت بصری و ظاهری آن کم نگذاشتم و با مجموعی ای از برنامه ها مثل فتوشاپ ، کورل استدیو ، آدوب فلش ،و .... سعی در ساخت برنامه ای با کیفیت جهانی و لایق نام مهدی کرده ام .
در یک کلام کاری بکنیم که برنامه لایق نام بزرگ آقا صاحب الزمان (یا مهدی) باشد. انشاء الله .

پاسخ
درود بر شما
راحت باشید اینجا فروم برنامه نویسی هست و هدف من کمک کردن به دوستان عزیزی مثل شماست.
خوب یه راه ساده تر
قبل از اینکه طرف فلش دیسک رو باز کنه اتوران رو پاک میکنیم بعد از طریق اتوران فایل ویروس رو هم پیدا میکنیم پاک میکنیم .
هم سرعت بالاتری هم خطا 0 هست
وقتی شما اتوران اینف رو باز میکنی دستوری اینجوری میبینی
OPEN = PNAM.EXE
وقتی ما فایل اتوران رو جستجو کنیم به ویروسه دسترسی پیدا میکنیم
بعد ویروسه حذف میکنیم
برای لیست کردن درایوهای یو اس بی هم میشه برنامه ای نوشت ( که پیوست کردم ) اتومات فلش رو پیدا کنیم اتورانش هم پاک کنیم.
به همین راحتی خیلی بهتر از bATCH FILE هست.
حالا نظر نهایی شما چیه ؟
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
ممنون ، شما نسبت به بنده لطف دارین .بدون اغراق و تملق گویی ؛ این مایه افتخار من است که با شما دوست باشم و شما بنده را دوست خود بدانید .
و اما درمورد نظر حقیر ؟!
احساس می کنم باید ازتون اجازه بخوام یک سری اطلاعات دیگه ای در مورد امنیت رایانه و سیستمهای پیچیده رایانه ای مخصوصا در حد و اندازه مراکز حساس اطلاعاتی ، نظامی و در کل استراتژیک مانند نیروگاه بوشهر و دیگر مراکز مهم و حساس و... خدمت شما تقدیم کنم ؛ البته مطمئنم که شما خیلی پیشرفته تر از اینها را می دانید و عرایضم بنا بر یاد آوری و مرور است.
برخی از برنامه های مخرب هدفمند (مانند استاکس نت خودمون)به سادگی ویروسهای معمولی دیگر نیست که برای تکثیر خودشون نیازمند inf باشه که با حذف آن قدرت اجرائیش از بین بره لازم می دونم که این را هم اضافه کنم که برای نوشتن کرم استاکس نت ،3 دانشگاه مطرح آمریکا شرکت مایکروسافت شرکت امنیتی آویرا شرکت زیمنس و چند شرکت و پژوهشگاه امنیت سایبری در نوشتن و ساخت آن باهم همکاری کرده اند که می توان به وضوح فهمید که چقدر سرمایه گذاری بر روی آن انجام داده اند ، بنابراین منظور ما از طراحی چنین نرم افزاری فقط برای اهداف و کاربردهای شخصی و عمومی نیست که بتوان فقط چند ویروس ساده را از بین برد ، بلکه منظور ما ساخت یک برنامه ای بسیار قدرتمند و کوبنده در عرصه برنامه های (کرم های) مخرب هوشمند و هدفمند به اصطلاح (( تروریست سایبری ! )) ولی در عین حال ساده و مؤثر چرا که با افزایش پیچیدگی در یک سیستم موجب بالا بردن خطا و یا نقاط ضعف خواهد شد(در اکثر موارد این مطلب اثبات شده است). پس به بنده حق بدین که بر روی پیشنهاد قبلیم تاکید داشته باشم . البته جا دارد یک ماجرای جالب از همون کرم هوشمند تروریست براتون تعریف کنم .
وقتی که خبر انتشار این ویروس را شنیدم به اتفاق دوستهایم تصمیم گرفتم که جهت محک زدن بر نامه مون بصورت عمدی برنامه را روی خودمون تست کنیم البته بماند که 2 تا از آنتی ویروسها هم میشناختنش مثل پاندا سیمانتک و بقیه از شناختش حداقل اون نسخه هایی که ما در اختیار داشتیم عاجز بودند اما نرم افزار (YA MAHDI 2011 Memory Application Remover) هم اجازه اجرای خورکار نرم افزار را نداد و هم آن را بطور کامل حذف کرد پس می بینیم که این نرم افزار بدون نیاز به آپدیت شدن و با تبعیت از یک قانون کلی ((همه گناهکارند و ریسک نمی کنیم)) امنیت کامل سیستم ها را تضمین می کنیم حالا خودتون قضاوت کنین که در مراکز حساسی مثل بالا که اشاره کردم ورود یک برنامه هوشمند چقدر ممکنه خسارت وارد کنه و حتی در حد امنیت ملی خطر آفرین باشه و مقایسه اهمیت آن نسبت به پاک شدن یک یا چند برنامه اجرائی که می شه با روشهای گفته شده پیشگیری کرد!؟؟؟
مدلی را که شما پیشنهاد دادین را قبلا یک ایرانی برنامه آن را رایگان نوشته که اسم نرم افزارش (باساوا) است که من اون را خودم نصب کردم و طبق ویژگی هایی که شما گفتید کار می کرد که واقعیتش من از اون راضی نبودم فکر کنم اسمش را در گوگل بگردین می تونید پیدا کنید اما مواظب باشین چون ظاهرا دارای ویروسه چون ویروس یاب ها بهش ارور میگیرند.
اگه به بنده حقیر اجازه بدین که پیشنهاد قبلیم را تکرار و تاکید کنم ممنون می شم .
"دوباره از راهنمایی هاتون کمال تشکر و قدردانی را دارم "

نمی دونم این پیشنهاد را بدم یا نه :
احساس می کنم شما قادر هستید هر دو ویژگی فایل Bach و فایل باز کننده فلش را با هم ترکیب کنید و بصورت یک فایل واحد در بیارید . البته منظورم خود عین دستور بچ فایل نیست بله کار و ویژگی دستور بچ فایله اما به زبان برنامه نویسی دیگه .
یه خواهش دیگر :
متاسفانه چون بسیاری از ویروس ها را با بعضی از زبانهای برنامه نویسی مثل دلفی نوشته اند که بعضی از آنتی ویروسها به این نوع زبانهای برنامه نویسی حساس شده اند و حتی در صورتی که فایل سالم است اون رو به عنوان ویروس میشناسه و از نصبش جلوگیری میکنه بخاطر همین از شما این خواهش را هم دارم که از زبان برنامه نویسی استفاده کنین که اینجور مشکلات هم پیش نیاد.
بازم ممنونم.

پاسخ
سلام
خوشحالم که باز میبینمتون
این چیزی که شما خواستید من بدون بچ فایل مینیویسم خیلی اسونه
گیر دادن انتی ها به دلفی نیست یا زبان برنامه نویسی
uac داریم توی ویندوز 7 که با بعضی دستورات بچ فایل ایراد میگیرن البته میشه راحت Uac رو Bypass کرد.
من نمیدونستم هدف شما این هست ! معلومه رو همچین سیستم های ارزش همچین کارهای داره
بنده از کسانی بودن که سریع سورس استاکس نت با درایورهاش و حتی بصرت decompiler شدش اپلود کردم.
لینک زیر صحت حرفهام هست :
http://parsicoders.com/showthread.php?ti...89#pid2889
استاکس نت بصورت بوت کیت هست یعنی حتی قبل از دیپ فریز اجرا میشه ساختمان این ویروس بسیار ماهرانه شده طراحی شده !
اما ما میتونیم با تکنیک های هوش مصنوعی مدر انالیز فایلها و بعضی تجاربم خیلی بهتر میتونیم در برابر این ویروس ها محافظت کنیم.
یادتون نره یه ویروس هم حتی در یه فایل ورد میتونه وارد سیستم شما بشه

سر وقت برنامشو فردا مینیویسم
به امید دیدار
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
باز هم سلام به دوست عزیزم آقای منصوری و یک دنیا تشکر تقدیم شما جهت درک کردن منظور من و قبول در خواست کمک این حقیر.
پس خدا را شکر می توانین کمکم کنین .
منتظر شما هستم
به امید دیدار
باز هم تشکر
انشا الله اجرتون با مولا صاحب الزمان.
" برای سلامتی و تعجیل در ظهور دردانه پروردگار یک صلوات هم ختم بفرمایید "

پاسخ